Novinky

Skvelý výkon od DHZ Bobrovček a tým sa stal víťazom Slovenského Superpohára v roku 2013 v Hliníku nad Váhom. ĽP: 12,877 PP: 13,088

13.10.2013 17:52

Hasič Sport Fest 2013

29.08.2013 17:26

Po prvý krát vo svojej 7.ročnej histórii zavítala najprestížnejšia hasičská liga na Slovensku na horný Liptov . V malej obci Bobrovček sa konalo v nedeľu 11.augusta 2013 10-te pokračovanie tejto ligovej súťaže s názvom Hasič Sport Fest 2013 .

Krátko po 10tej hodine sa  súťaž začala. Na trati štartovali prvé družstvá, ale najviac pútali výkonmi tí najlepší. Priebežný líder ligy Podvysoká s časom 13:711(13:473)  nastavila na  začiatku súťaže latku veľmi vysoko.  Minulý rok presne na tej istej trati triumfovala s časom okolo 14sekúnd. Tento rok to však majstri Slovenska v Požiarnom útoku mali omnoho ťažšie . Ďalšie súťažné družstvá ako napríklad Malá Bytča , Staškov , Rudinka či domáci Bobrovček jej nielen v lige dýchali na krk . Malá Bytča so svojím časom 14:328(13:802) neprekonala Podvysokú a na konci sa musela uspokojiť  len so 6.tym miestom. Ďalší veľký favorit tejto súťaže Rudinka, si na svoj útok požičala stroj aj strojníka z Podvysokej. Ani to jej však nepomohlo keď prestrek na pravom prúde ju stál lepšie umiestnenie ako na 18tej priečke s časom 17:206(13:927).  Staškov po opakovanom štarte taktiež neprekonal Podvysokú a časom 14:196 (13:809) skončil na 5.mieste. Na 4.nepopulárnom mieste skončili chlapci zo Setechova časom 14:167 (14:133) . Domáce publikum čakalo na svojich miláčikov ktorý mali štartovné číslo 13 a výhodu domáceho prostredia. Pri príprave na základni  sa poctivo sústredili na svoj výkon. Pred domácimi divákmi nechceli nikoho sklamať. Pred štartom zavládlo ticho . Ozval sa výstrel a domáci bežali ku základni. O chvíľu sa voda valila dopredu.  Prúdy skoro nestačili ani zakľaknúť k terčom keď ich dobehla voda a pri prestrekoch sa rozsvietili oba terče červenou farbou. Každý s napätím kukal na časomieru kde zahliadol čas 13:568(13:426).Veľký výbuch radosti zavládol v domácom tábore. Padol tak aj rekord  trate.   Potom nasledovali mužstvá z východného Slovenska ako Štôla , Bijacovce, Nižné Ružbachy, Reľov ktoré premiešali poradím súťaže. Najmä Štôla zamiešala karty na popredných miestach časom 13:998(13:815) skončila na treťom mieste.

Hasič SPORTFEST 2013

08.08.2013 14:44

A je tu druhý ročník súťaže Hasičských družstiev v požiarnom útoku HASIČ SPORT FEST 2013, tento krát ide zároveň o 10. kolo SSHL. Súťaží sa o FINANČNÚ ODMENU pre 3 najrýchlejšie hasičské útoky mužov i žien a tiež o PUTOVNÚ TRETRU DHZ Bobrovček! Tak neváhajte a registrujte si účasť a poradie už TERAZ! na www.sshl.sk

Začiatok sezóny 2013

26.05.2013 10:07

Tohtoročnú sezónu sme začali prvou súťažou v Žiline s názvom „O sochu Sv. Floriána“ na ktorej sme obsadili pekné 5. miesto v konkurencii  20 súťažných družstiev. Náš dosiahnutý čas bol 14:929.

Ďalšou súťažou boli Previerky  pripravenosti ktoré sa uskutočnili v Bobrovci 18.5.2013 a tu sme obsadili 1. miesto z celkovým časom 101:00  čas požiarneho útoku  17:00 a čas štafety sme dosiahli  84:00. Z tejto súťaže sme postúpili na Okresné kolo ktoré sa bude konať v Liptovskom Mikuláši.

Teraz sa pripravujeme na ďalšie súťaže  ktoré nás tento rok čakajú a dúfam že dopadnú minimálne tak ako previerky pripravenosti.

Držte nám palce a my sa vám odvďačíme peknými výsledkami.

Hasič šport fest 2012

21.08.2012 00:31

Bobrovček

V krásny sobotný deň sa v malej obci na Liptove uskutočnil Hasič šport fest 2012. Súťaž v sebe zahŕňala raňajšie 8. kolo Regionálnej hasičskej ligy Spiš a poobedné 7.kolo Okresnej hasičskej ligy Liptovský Mikuláš. Súťažilo sa nielen o poháre a putovnú tretru ale aj o niekoľko vecných cien a v tombole aj o lístky do tatralandie alebo o let vrtulníkom.
Poďme pekne od začiatku regionálna hasičská liga písala v Bobrovčeku už svoj osmy diel. A veru bolo sa na čo pozerať . Ako prvá sa na štart postavila Podvysoká a časom 14,36 nastavila latku súťaže veľmi vysoko. O pokorenie tohto času sa snažili aj domáci ale priblížili sa k nemu iba výsledkom ľavého terča (14,36) no celkový čas 15,80 im stačil iba na tretie miesto. Druhá skončila Štôla časom 14,75 a pripísala si tak do tabuľky 20 bodov a dva kolá pred koncom vedie priebežné poradie Regionálnej hasičskej ligy Spiš .
Medzi ženami potvrdilo družstvo Štrby svoje postavenie v celkovej tabuľke pred Spišskou Sobotou ,ktorá sa tejto súťaže nezúčastnila, a časom 21.20 vyhralo toto kolo pred Likavkou.
Po RHLS prišla na rad prestávka. V prestávke sa diali neskutočné veci. Všetkých opantala hra s názvom Strelnica po hasičsky . Na plochu sa položila podložka s fľaškou alkoholu a 10 metrov od nej sa postavil súťažiaci a snažil sa ju zvaliť hasičskou hadicou B 75 . Táto náročná súťaž vyburcovala aj dav aj súťažiacich ktorý v hojnom počte sa snažili získať túto vzácnu výhru.
Keď odbila jedna hodina na dráhe už bolo všetko pripravené na začatie 7.kola Okresnej hasičskej ligy Liptovský Mikuláš.
Začneme najskôr ženskými družstvami ktorých nebolo veľa ale kvalitnými časmi sa zaslúžili o to aby prispeli ku kvalite tohto kola OHL. Nedarilo sa víťazkám z RHLS, Štrbe ktorá pokazila svoj útok a dostala N-ko . To bola voda na mlyn pre Kráľovu Lehotu a Smrečany ktoré sa tak pobili o prvé miesto . A bolo to práve prvé zmieňované družstvo ktoré vyhralo toto kolo. Gratulácie a putovná tretra patrí do Kráľovej Lehoty .
Medzi mužmi vybehli na trať ako prvý chlapci z Jalovca , tí však svoj pokus pokazili a časom 22,589 obsadili konečné deviate miesto. Hneď po nich vybehla Štôla a jej čas 17,363 síce stačil iba na štvrté miesto ale toto družstvo ukázalo že aj na hrubé hadice to ešte stále vie. Čas ktorý dosiahla Štôla atakovali aj Nižné Ružbachy či Partizánska Lupča ale bez úspechu. Podarilo sa to až Štrbe ktorá predbehla Štôlu o 3 tisíciny sekundy (17,360) a taktiež sa to podarilo aj Bijacovciam . S časom 17,176 sa umiestnili na druhom mieste. Čakalo sa už len na domáce družstvo z Bobrovčeka . Na tento pokus si prítomný diváci museli počkať lebo bol predelený vyhlásením tomboly . Výhercovia , ktorým gratulujeme, sa mohli tešiť na skvelé ceny a hlavne na tú naj . Let vrtulníkom.
Keď sa všetky ceny odovzdali prišla tá pravá chvíľa na to aby svoj pokus odbehli aj domáci. A tento pokus bol najrýchlejší spomedzi všetkých. Mal hodnotu 16,303. Nebol to ani rekord ligy ani rekord trate ale postačoval na úplné víťazstvo putovnej tretry ktorá tak zostala v domácom prostredí.
Hasič šport fest 2012 sa ešte nekončil. Domáci mali pripravenú ešte jednu súťaž a to Najrýchlejšie sanie. V tejto súťaži už domáci nemali konkurenciu a prvé dva miesta obsadili práve oni.
Záver patril už iba diskotéke pod holým nebom. Organizátori diváci súťažiaci aj hostia sa tak zabávali a oslavovali tak pekný deň pri hasičskom športe.